Gideceğiniz Ekspertiz Merkezinin Tecrübesini Araştırın
Son zamanlarda oto ekspertiz sektörünün çoğalması ve bu iş ile alakalı olmayan kişilerin bu işe girerek yanlış raporlama durumları ortaya çıkmıştır.Lütfen Gideceğiniz Merkezlerin Ustalık belgelerini ve daha önce ne işle meşgul olduğunu araştırın
Detaylı Bilgi

ARAÇ BAKIM ZAMANI NEDEN ÖNEMLİ

ARAÇ BAKIM ZAMANI NEDEN ÖNEMLİ
Otomobiller sağlıklı bir şekilde çalışmalarını sürdürmesi adına birtakım bakımların düzgün ve zamanında yapılması gerekmektedir. Araç bakım zamanına ne kadar kaldığını öğrenmek isterseniz sizleri mersin oto ekspertiz firmamıza bekleriz. Firmamız bünyesinde araç bakım işlemleri yapılmaktadır. Unutulmaması gerekiyor ki sağlı bir araç sağlıklı bir bakım sonrasında en iyi performansı verecektir.

Araç bakımının en vazgeçilmez unsuru olan motor yağı, bu bakımının zamanının belirlenmesi oldukça önemli bir ölçüttür. Çünkü motor yağı aracı kullanmaya başladığınız ilk andan itibaren özelliğini kaybetme adına yol almaktadır. İlk günkü performansını giderek kaybeden motor yağı belirli km aralığında değiştirilerek aracın verimli bir şekilde çalışması sağlanmalıdır. Mersin ekspertiz firması olarak aracınızın periyodik bakıma ihtiyacı olup olmadığını sizlerle paylaşarak bilgilendirmeler yapmaktayız.

Mezitli oto ekspertiz olarak periyodik araç bakımlarında; motor yağı, yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi ve mazot filtresi değişimi yaparak aracınızın sağlıklı bir şekilde çalışmayı sürdürmesini sağlamaktayız. Mezitli oto ekspertiz ailesi olarak aracınızın periyodik bakımını aksatmamanızı önemle rica etmekteyiz. Çünkü bakım geciken araçlar zamanla daha büyük sorunlara gebe olmaktadır. Motor yağının yeterince motoru yağlayamaması demek, motor içerisindeki aşınmanın giderek artması anlamına gelmektedir. Bu aşınmanın bir süre devam etmesi demek ilerleyen süreçte motorun masraf açmasına neden olmaktadır.

Motor yağı tercihinizde mersin oto ekspertiz firması olarak aracınıza en uygun yağları tavsiye etmekteyiz. Aracın marka ve modeli, motor hacmi, km bilgisi, yakıt türü gibi pek çok kriteri göz önünde bulundurarak aracınıza en uygun motor yağını tavsiye etmekteyiz. Araç bakımı sadece motor yağından ibaret değildir. Motor yağı dışında hava filtresinin değiştirilmesi, aracın sağlıklı ve temiz havaya ulaşmasını sağlayacaktır. Ayrıca polen filtresi değiştirilerek klima kullanımında araç içindekilerin bakterilerden arınmış hava ile temas etmeleri sağlanarak insan sağlığına katkıda bulunulmuş olmaktadır. Yağ filtresi değişimi motor içerisine bir şekilde girmiş olan toz, parçacıklar vs yabancı unsurların motor içine girmesini engelleyerek motora zarar vermesini önlemektedir. Tüm bu unsurlar düşünüldüğünde mersin oto ekspertiz ailesi olarak aracınızın periyodik bakımlarını aksatmamanız gerektiğini yeniden hatırlatmaktayız.

İçeriği beğendiniz mi? Hemen puan verin.

0 / 5 5
18 Nisan 2018
1.353 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Bir Cevap Yazın

WhatsApp chat
%d blogcu bunu beğendi: