Gideceğiniz Ekspertiz Merkezinin Tecrübesini Araştırın
Son zamanlarda oto ekspertiz sektörünün çoğalması ve bu iş ile alakalı olmayan kişilerin bu işe girerek yanlış raporlama durumları ortaya çıkmıştır.Lütfen Gideceğiniz Merkezlerin Ustalık belgelerini ve daha önce ne işle meşgul olduğunu araştırın
Detaylı Bilgi

OBD-Elektronik Testi

 

Elektronik Test Ve Kontrolü Nedir?

Elektronik Test ve Kontrolü; günümüzde araçlarımızın tüm elektronik aksamını kontrol modülüne bağlanarak, araçta elektronik olarak kontrol edilen sistemlerin çalışabilirliğini ve var ise arızalarını tespit ederek tanımlayan bir testtir.

Peki, bu elektronik kavramı nedir acaba? Elektronik kelimesi günümüzde hayatımızı her alanda kolaylaştıran, bilgi işleyen ve taşıyan bir bilim dalını anlatan ifadedir. Hayatımızın her alanında sık sık elektronik cihazlar kullanmaktayız. Buna günümüzün çoğunu içerisinde geçirdiğimiz otomobillerimiz de dâhildir. Çok değil 1980’lerden önce elektronik aksam bulunan araca sahip olmak neredeyse bir hayaldi. Günümüzde ise hemen hemen tüm araçların motor sistemine kadar elektronik parçalardan oluşmaktadır. İşte tam bu nedenle elektronik test ve kontrolü daha önemli hale gelmiştir.

Elektronik Test Ve Kontrolü Nasıl Yapılır?

Elektronik Test ve Kontrolü, oto ekspertiz incelemesi amacıyla Şahin Oto Ekspertiz’e getirdiğiniz aracınız öncelikle test alanına alınır. Burada işin ehli ustalarımız tarafından aracınız kontrol ünitesine bağlanarak detaylı incelemeden geçirilir. Aracın daha önce oluşmuş arızası var ise tespit edilir ve arızalar oto rapora eklenerek tarafınıza teslim edilir.

Bu arada amaç, alımını yapmak istediğiniz veya satışını gerçekleştireceğiniz aracınızın insan gözüyle dışarıdan tespit edilemeyecek arızalarını tespit ederek kullanıcı olarak hem sizlerin hem de aracınızda yolculuk edecek sevdiklerinizin hayatlarını güvence altına almaktır.

Sizlerde araç alırken mutlaka Elektronik Test ve Kontrolü yaptırmalı ve yola öyle çıkmalısınız.

Neden Elektronik Test Ve Kontrolünü Mutlu Ekspertize Yaptırmalıyım?

Elektronik Test ve Kontrolü, elbette birçok oto ekspertiz firmasının yapabildiği bir işlemdir. Fakat sizlerin de bildiği üzere oto ekspertiz işinde üçkağıtçılar düzgün işini yapan kişilerin önünü kesmektedirler. Bu da sizlerin bu işleme mesafeli olmanıza neden olmaktadır. İşte tam olarak bu nedenle Şahin Oto Ekspertiz olarak alımını yapmak istediğiniz veya satışını gerçekleştireceğiniz aracınızı, taraf tutmadan, alıcı ve satıcı olarak değerlendirmeden sadece araç güvenliğini ve mutlu sürüş keyfini doyasıya yaşamanız adına tüm kurallarına uygun olarak, Elektronik Test ve Kontrolü gibi tüm testlerin tam zamanında ve doğru olarak yapılması ile sorumluyuz. Mutlu ekspertizin diğer İstanbul oto ekspertiz firmalardan farkı buradan mutlu ayrılmanız ve hizmetimizden memnun kalmanızdır.

Bizi seçtiğiniz için teşekkür ederiz.

 

 

[yasr_visitor_votes size=”medium”]

İçeriği beğendiniz mi? Hemen puan verin.

0 / 5 5
18 Haziran 2016
1.696 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM

  1. ökan dedi ki:

    mersin oto ekspertiz olarak km kontrolü yapıyormusunuz

  2. aslanbey dedi ki:

    mersin de güvenilir oto ekspertiz olarak sizi öneri verdiler haftaya mersinde oto ekspertiz yaptıracağım umarım memnun kalırım

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Bir Cevap Yazın

WhatsApp chat
%d blogcu bunu beğendi: