Gideceğiniz Ekspertiz Merkezinin Tecrübesini Araştırın
Son zamanlarda oto ekspertiz sektörünün çoğalması ve bu iş ile alakalı olmayan kişilerin bu işe girerek yanlış raporlama durumları ortaya çıkmıştır.Lütfen Gideceğiniz Merkezlerin Ustalık belgelerini ve daha önce ne işle meşgul olduğunu araştırın
Detaylı Bilgi

Yanal Kayma Testi

 

Yanal Kayma Testi Nedir?

Araç yolda hareket halinde iken lastikler yolun durumundan ya da aracın bir yerinde olan arızadan dolayı zamanla aşınırlar. Tekerleklerin aşınması demek sizin araç kullanımı sırasında güvensiz bir şekilde yol almanız ve bu durumun kontrol edilmesine yanal kayma testi denmektedir.

Yanal kayma test cihazı Mutlu Oto Ekspertiz’in sahip olduğu cihazlardandır ve ölçümler bu cihaza göre yapılmaktadır. Bu kontrol cihazında ölçülen değerlerin, aracın orijinal ayarlarından ne kadar değişiklik gösterdiği ekspertiz  ustalarımız tarafından anlaşılmaktadır.

Yanal Kayma Testi Nasıl Yapılır?

Oto ekspertiz uzmanlarımız aracın arka ve ön lastiklerinin birbiriyle uyum içinde hareket edip etmediği kontrol eder ve araç hareket halinde iken direksiyon bırakıldığında sapmanın ne kadar olduğunu ölçerler. Ayrıca rot ayarları, lastik jant ve koban ölçümleri yanal kayma testi‘nin oto ekspertiz rapor’un da sizinle paylaşılır.

Yanal Kayma Testi’inde Neler Kontrol Edilir?

Lastiklerin  olması gerekenden daha düşük ya da yüksek basınçta olması, kamber açılarının yanlış olması,  toe açılarının yanlış olması yol tutuş problemlerini beraberinde getirir. Bu değişiklikler  tekerleklerin direncinin artmasına sebep olduğu için bu durum lastiklerin aleyhinde olmaktadır.. Lastiklerin direncinin  fazlalaşması  aracın enerji ihtiyacını da  artırararak daha fazla yakıt yakmasına sebebiyet verecektir. Aracın gücünü daha verimli bir şekilde kullanıp çevreye verilen zararın da azalmasını dikkate alıyorsanız alacağınız ya da satacağınız  aracı Mersin Şahin Oto Ekspertiz servisinde tüm kontrollerini sağlayabilir ve bunun sonuçlarını size oto ekspertiz raporu olarak sunabiliriz.

 

 

[yasr_visitor_votes size=”medium”]

İçeriği beğendiniz mi? Hemen puan verin.

0 / 5 5
18 Haziran 2016
1.590 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Bir Cevap Yazın

WhatsApp chat
%d blogcu bunu beğendi: