Gideceğiniz Ekspertiz Merkezinin Tecrübesini Araştırın
Son zamanlarda oto ekspertiz sektörünün çoğalması ve bu iş ile alakalı olmayan kişilerin bu işe girerek yanlış raporlama durumları ortaya çıkmıştır.Lütfen Gideceğiniz Merkezlerin Ustalık belgelerini ve daha önce ne işle meşgul olduğunu araştırın
Detaylı Bilgi

Amartisör Testi

 

 

Süspansiyon; yay, yastık takozu ve amortisör gibi esnek ögeleri oluşturur. Süspansiyon sisteminin görevi   tekerleklerin stabil hareketlerinin düzgün bir sistem içerisinde ilerlemesini sağlamak ve araçta herhangi bir darbe sonucu oluşan sarsıntıyı azaltmaktır. Gelen darbeye karşı arabanın aşırı tepki vermesini engelleyen amortisörler ise süspansiyon sisteminin bir parçasıdır. Denge çubukları, rotiller, askı sistemleri ve yaylar süspansiyon sisteminin diğer parçalarındandır.

Aracın sağlıklı bir amorsitör ve muvazeneli bir süspansiyona sahip olup olmadığını inceleyen süsapansiyon testi mersin şahin oto ekspertiz in sahip olduğu süspansiyon test kontrolleri cihazı ile yapılır. Bu cihazın bilirkişiler tarafından sürekli bakımı yapıldığı için son derece güvenilir sonuçlar vermektedir.yapılan bu inceleme hakında bilgi verecek olursak  tekerleklerin çekiş kuvvetine, minimum frekansına, Vibrasyon ile kuvvetin ölçülmesine,  dört tekerleğin her birinin ağırlık ölçümüne ve araç ağırlığının ölçümlerine bakılmaktadır.

Hepimizin bildiği gibi Türkiyenin  çoğu yolları engebeli   olduğundan süspansiyon sistemi ikinci el  çoğu araçta yıpranmış durumdadır. Önemli olan alınacak ya da satılacak aracın süspansiyon sisteminin ne derecede hasar gördüğünün bilinmesidir. mersin şahin oto ekspertiz  güvenilir firmaları nın önünde gelen mutlu ekspertiz  bu parçaların hepsini kontrolden geçirerek aracınızın süspansiyon sistemi hakkında bilgileri oto raporu ile sizlere sunar.

 

 

 

 

 

 

[yasr_visitor_votes size=”medium”]

İçeriği beğendiniz mi? Hemen puan verin.

0 / 5 0
18 Haziran 2016
1.615 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

  1. Ergün dedi ki:

    Her marka araç için tamiratınız varmı aceba

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Bir Cevap Yazın

WhatsApp chat
%d blogcu bunu beğendi: