Gideceğiniz Ekspertiz Merkezinin Tecrübesini Araştırın
Son zamanlarda oto ekspertiz sektörünün çoğalması ve bu iş ile alakalı olmayan kişilerin bu işe girerek yanlış raporlama durumları ortaya çıkmıştır.Lütfen Gideceğiniz Merkezlerin Ustalık belgelerini ve daha önce ne işle meşgul olduğunu araştırın
Detaylı Bilgi

Bu Kış Güvenli Seyahat Edin

Kış Bakımı

Düşen sıcaklıklar, yağmur ve rüzgarlarla sonbaharın gelmesi, sürüş koşullarını zorlaştırdı. En deneyimli sürücüler için bile, güvenli bir şekilde aracı sürmeniz için gerekli önlemlerin alınması gerektiği anlamına gelir. Tüm sürücülerin sürüş stillerini sonbahar ve kış koşullarında değiştirmeleri gerekecektir; çünkü sağanak yağmur, şiddetli rüzgarlar, sis ve muhtemelen kar gibi durumlarda görünürlük ve kavrama gibi faktörler büyük ölçüde azalacaktır.

Bu kötü koşullarda sürüş öncesinde, seyahatinize başlamadan önce önlemlerin alınması önemlidir. Sürücüler, kış mevsiminde tüm “araba parçalarını” düzenli olarak kontrol etmenin yanı sıra araçlarında tüm güvenlik ekipmanlarının bulunmasını sağlamalıdır. Gerekli tüm güvenlik ekipmanlarını her zaman araçlarınızda bulundurmanın yanı sıra, kış koşulları için gerekli önlemleri almanız, siz ve yoldaki diğer sürücüler için güvenli bir kış sürüşü sağlayacaktır.

Güvenli Kış Sürüşü

Kış mevsimindeki koşullar yılın diğer zamanlarından daha kötü olma eğiliminde olduğundan, güvenliğinizi sağlamak için sürüş sırasında ekstra özen ve dikkat gösterilmesi gerekir. Yaz ayları boyunca ılık ve açık bir günde, kış gibi koşullarda, durma mesafesi ve görünürlük gibi faktörlerin daha az olacağı şekilde süremezsiniz.

Otomobiller arasında ekstra mesafe bırakın – durma mesafelerindeki azalma ve görünürlük nedeniyle, kendiniz ve diğerleri arasında ekstra yer bıraktığınızdan emin olmalısınız. Bu, önünüzde bir şey olursa harekete geçmenizi sağlayacak zamanda bir artış sağlayacaktır.

Yavaş hızlanın ve sabit bir şekilde fren yapın – bu özellikle buzlu ortamlarda önemlidir. Buzlu bir yolda araç kullanıyorsanız yavaşça hızlandığınızdan ve sabit bir şekilde fren yaptığınızdan emin olun. Aracın kontrolünü kaybetmemek için ani fren yapmaktan kaçındığınızdan emin olun. Sürücülerin yavaşlaması veya durması gerektiğinde, duruncaya kadar kademeli olarak yavaşlamanız için frene sürekli olarak basın.

Dikkatli olun – bu, daha tehlikeli şartlar, kaza ihtimali veya yolda olan bir şey nedeniyle artacak olan en güvenli kış sürüş ipucudur. Bu, yolda ve etrafınızdaki her şeyin göz önünde bulundurulmasının hayati öneme sahip olmasını sağlar, böylece kontrolünüz dışında bir şey olursa gerekli işlemi yapabilirsiniz.

Tedbiri ne olursa olsun asla elden bırakmayın.

İçeriği beğendiniz mi? Hemen puan verin.

0 / 5 5
24 Mart 2020
608 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Bir Cevap Yazın

WhatsApp chat
%d blogcu bunu beğendi: