Gideceğiniz Ekspertiz Merkezinin Tecrübesini Araştırın
Son zamanlarda oto ekspertiz sektörünün çoğalması ve bu iş ile alakalı olmayan kişilerin bu işe girerek yanlış raporlama durumları ortaya çıkmıştır.Lütfen Gideceğiniz Merkezlerin Ustalık belgelerini ve daha önce ne işle meşgul olduğunu araştırın
Detaylı Bilgi

İKİNCİ EL ARAÇ ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

İKİNCİ EL ARAÇ ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

İnsanlar çok açık bir nedenden dolayı kullanılmış bir araba alırlar; yenisinden daha ucuz olması. İkinci el arabaların mutlaka kalitesiz araçlar olması gerekmez. Birçoğunun dayanıklı motoru ve konforu vardır. İkinci el bir araba almaya gitmeden önce, aşağıdaki olası tavsiyeleri göz önünde bulundurmalısınız.

1. Bir maliyet aralığı belirleyin. Başlamadan önce, arabada ne kadar harcamak istediğinize karar vermelisiniz. Ayrıca, işlemin nasıl finanse edileceğine dair bir fikre de sahip olmalısınız (örneğin, araç bayiliği, banka kredisi, kredi birliği, vb.). Maliyet aralığınızın ilave parçalar veya olası bakım ve onarımlar gibi masraflar içerdiğinden emin olun.

2. Aracı her zaman test edin. Almayı düşündüğünüz arabanın direksiyonunun arkasında biraz zaman geçirmeniz gerekir. Bu, otomobilin size bir sürücü olarak nasıl tepki verdiği hakkında bir fikir edinmenizi sağlar. Test sürüşünde otoyol, ara sokak ve viraj alma veya dönmenin gerekli olacağı alanlar olduğunu belirtin.

3. Aracı araştırın. İnternet, satın almadan önce araba modeli hakkında daha fazla bilgi edinmek için harika bir fırsat sağlar webdeki tüketici forumları size belirli bir modelde nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda fikir verebilir. Sonuçta “ikinci el araç” satın alan çok fazla insan var ve deneyimleri de çok önemli.

4. Sizin için en uygun araçları düşünün. İçinizdeki çocuk keskin görünümlü spor bir araba isteyebilir ancak ailenizin bir SUV’a ihtiyacı olabilir. Satın aldığınız ikinci el otomobil, yaşam tarzınıza ve ihtiyaçlarınıza en uygun olan olmalı.

5. Araç Ekspertiz Raporunu gözden geçirin. İkinci el araç, göz ardı edilemeyecek bir hikayeye sahiptir. Rapora dahil olan aracın ciddi hasarlarına dair tespitler olabilir. Şahin Oto Ekspertiz, bir araç ekspertiz raporu için “en güvenilir oto ekspertiz hizmeti” sunan firmalardan birisidir. Başvurmak için tereddüt etmeyin.

6. Mutlaka pazarlık edin. İkinci el araç alırken pazarlık yapmamak daha fazla para ödemenize sebep olmaktan başka bir şey değildir.

7. Aracın kendi sahibi ile muhatap olduğunuzdan emin olun.

İçeriği beğendiniz mi? Hemen puan verin.

0 / 5 5
24 Mart 2020
519 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Bir Cevap Yazın

WhatsApp chat
%d blogcu bunu beğendi: