Gideceğiniz Ekspertiz Merkezinin Tecrübesini Araştırın
Son zamanlarda oto ekspertiz sektörünün çoğalması ve bu iş ile alakalı olmayan kişilerin bu işe girerek yanlış raporlama durumları ortaya çıkmıştır.Lütfen Gideceğiniz Merkezlerin Ustalık belgelerini ve daha önce ne işle meşgul olduğunu araştırın
Detaylı Bilgi

KM VE HASAR KAYDI SORGULAMA

ARAÇ ALIRKEN KM VE HASAR KAYDI SORGULAMA
Mersin Oto Ekspertiz Tavsiye
Yeni bir araç alırken aracın oldukça farklı kısımlarının hasar alıp almadığını incelemek gerekiyor. Aracın kaportasında herhangi bir boya, değişen, darbe yada düzeltme olmaması demek o aracın hiç kaza yapmadığı anlamına gelmemektedir. Kaporta aksamı darbe almamış olabilirken yürüyen aksam, motor yada şanzıman ağır darbe almış olabilir. Somutlaştırarak örnek vermek gerekirse; doğa şartlarının ağırlaşarak sel oluştuğu bir yerde araç selde kalabilir. Bu durumda kaportası zarar görmezken araç beyni, elektronik aksamlar, iç döşeme, koltuklar gibi pek çok yerde sel ağır hasar oluşturabilir. Bu durumda araçta boya, değişen, darbe veya düzeltme olmazken iç aksamlar da ve yürüyen aksamlar da sorun yaşanabilir.
Yukarıdakinden farklı bir durum da araçta boya yada değişen olabilir. Bu durumun nerede onarıldığı oldukça önemlidir. Yine somutlaştırarak açıklayalım. Aracınızın motor kaputu değişmiş olsun. Bu değişim mersin oto ekspertiz merkezimiz tarafından tespit edilecektir. Bu değişimle birlikte iç kısımlarda nelerin değiştiğini sizlerle paylaşacağız. Peki bu değişim nerede yapıldı? Yetkili serviste mi sanayi de mi? Orijinal yedek parça mı kullanıldı yoksa yan sanayi ürünler mi? Bunları öğrenmek için araç hasar kaydı sorgulama yapmak gerekmektedir.
Araç hasar kaydı sorgusunu 5664 e mesaj göndererek öğrenebilirsiniz. Unutmayın plakadan hasar kaydı sorgulamak her zaman gerçekçi sonuçlar vermeyebilir. Şasi numarasından ve motor numarasından hasar kaydı sorgulamanızı tavsiye etmekteyiz. Şasi numarasından hasar sorgulamak için “HASAR S” yazıp bir boşluk bırakarak Şase numarasını yazarak 5664 e göndermeniz gerekmektedir. Gelen mesajdaki hasar kaydında değişen parçaları sorgulamak için “PARCA S” yazıp bir boşluk bırakarak Şasi numarasını yazıp bir boşluk bırakarak 01/01/2018 0 Mersin oto ekspertiz firması olarak bizler de gerçekleştirebilir, sizleri bilgilendirebiliriz.

Araç km bilgisi sorgulamak oldukça önemlidir. Önceden TÜVTÜRK kayıtlarından bu bilgiye ulaşılabilirken 2018 yılı itibariyle PTT km sorgulama hizmeti sunmaktadır. Aracınızın km sorgulamasını gerçekleştirerek aracınız hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Google Play veya APP STORE üzerinden HGS Mobil uygulamasını indirerek araç plaka veya şasi numarası üzerinden km sorgulama gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemi dilerseniz sizin adınıza mersin oto ekspertiz firması olarak bizler gerçekleştirebiliriz.

İçeriği beğendiniz mi? Hemen puan verin.

0 / 5 5
18 Nisan 2018
2.115 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Bir Cevap Yazın

WhatsApp chat
%d blogcu bunu beğendi: